Jak poradzić sobie z łupieżem głowy?

Problem łupieżu wzmaga się jesienią, kiedy następuje obniżenie temperatury, skóra głowy broni się wydzielając większą ilość sebum, a ten prowadzi do powstania uporczywego i nawracającego łupieżu. Jak się bronić i raz na zawsze pozbyć przyczyny problemu?

Łupież to choroba, nie brak higieny

Musimy wiedzieć, iż łupież jest problemem dermatologiczny, a nie estetycznym. Nie warto się łudzić, że kilkukrotne użycie szamponu określonego mianem „przeciwłupieżowy” zlikwiduje problem. Łupież to nie wirus – walcząc z nim należy walczyć z przyczynami, a nie tylko skutkami. Bezpośrednią przyczyną powstawania łupieżu nie jest brak higieny osobistej, ale utrata równowagi kwasowo-hydro-lipidowej i niewłaściwy odczyn pH skóry, obie przyczyny ułatwiają rozmnażanie bakterii i grzybów, a te z kolei powodują zachwianie procesu odnowy naskórka.

Kilka wskazówek praktycznych

Warto wziąć sobie do serca wskazówki, które mogą znacznie pomóc w walce z problemem białych płatków na kołnierzu:

  • Poszukaj kosmetyków przeciwłupieżowych do włosów i skóry głowy na bazie piroctonu olaminy, pirytonian cynku, ketokonazolu clotrimazolu, klimbazolu oraz tych bez spłukiwania – działają 24 h na dobę.
  • Stosuj suplementy diety, bogate w witaminy z grupy B.
  • Obniż temperaturę wody, podczas mycia włosów, a także strumienia powietrza podczas suszenia.
  • Jak najczęściej zdejmuj nakrycia głowy lub też zaopatrz się w te uszyte z przewiewnych materiałów.

Jakie kosmetyki?

Niemal każda firma kosmetyczna oferuje produkty przeciwłupieżowe, nie każda jednak może pochwalić się kosmetykami zawierającymi kilka aktywnych składników przeciwłupieżowych, stanowiących prawdziwą kurację uderzeniową. Warto wybierać produkty, które bazują na aktywnym działaniu naturalnych składników, z których najważniejsze to aż 3 składniki antybakteryjne i przeciwgrzybiczne: glistnik jaskółcze ziele, porost islandzki i pirokton olaminy; antyseptyczney i tonizujący aloes; lekko oczyszczające eukaliptus, bisabolol i rzepik pospolity oraz odżywcze panthenol i ananas.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *