Jak czyścić lodówkę?

Wyczyść raz w miesiącu dokładnie obie komory, chłodzącą i zamrażającą. Zapobiegniesz w ten sposób gromadzeniu się przykrych zapachów. Wycieraj od razu wszystkie wycieki. Odłącz co jakiś czas lodówkę od źródła prądu. Wyciągnij wtedy wszystkie ruchome części, takie jak półki, pojemniki itd. Umyj je ręcznie, wypłucz i wysusz. To samo zrób z wnętrzem lodówki. Użyj do tego czystej gąbki lub miękkiej tkaniny oraz delikatnego detergentu rozpuszczonego w ciepłej wodzie.

Nie używaj żrących, silnie działających środków czyszczących, takich jak spraye do okien, proszki do szorowania, łatwopalne płyny, woski czyszczące, stężone detergenty, wybielacze czy środki zawierające pochodne ropy naftowej, szczególnie przy czyszczeniu wewnętrznych plastikowych elementów, materiałów pokrywających drzwi czy uszczelek. Nie używaj ręczników papierowych, ściernych myjek ani innych szorstkich przedmiotów do czyszczenia. Może to spowodować zarysowania i zniszczenie materiałów. Aby zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów możesz myć wewnętrzne powierzchnie mieszaniną wody i sody oczyszczonej (2 łyżeczki na litr wody).

Umyj zewnętrzne powierzchnie stalowe i metalowe pokryte farbą, używając czystej gąbki lub miękkiej tkaniny oraz łagodnego detergentu rozpuszczonego w ciepłej wodzie. Nie używaj żrących, silnie działających środków. Osusz wszystko dokładnie za pomocą ściereczki z delikatnego materiału. Aby dodatkowo chronić pokryte farbą zewnętrzne metalowe powierzchnie, użyj specjalnego wosku. Nałóż go za pomocą czystego, miękkiego materiału. Nie woskuj elementów plastikowych.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *