Instytut Zdrowych Nóg przyjeżdża do Stargardu Szczecińskiego i do Poznania

– To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt badań profilaktycznych w Polsce. Lekarze z Instytutu Zdrowych Nóg przeprowadzą badania USG nóg praktycznie we wszystkich rejonach kraju, bo mobilna przychodnia odwiedzi w sumie aż 23 miasta – mówi Marzena Siemińska, dyrektor handlowy Hasco-Lek. Wrocławska firma farmaceutyczna jest partnerem akcji. – Pojawimy się w największych polskich aglomeracjach – w Warszawie, w Poznaniu i we Wrocławiu. Ale przede wszystkim odwiedzimy mniejsze miejscowości, w których pacjenci mają trudniejszy dostęp do bezpłatnych badań.

Lekarze Instytutu do tej pory przebadali w sumie ponad 1500 osób w Zgorzelcu, we Wrocławiu, w Żywcu i Oświęcimiu, Myszkowie i Olkuszu, Nowym Targu i Krośnie, w Kraśniku i Starachowicach oraz w Kutnie i Płońsku, w Warszawie i Pułtusku, w Łomży i Ełku, Malborku i Chełmnie oraz Inowrocławiu i Darłowie. Odwiedzą również mieszkańców Stargardu Szczecińskiego, Poznania i Leszna. Akcja rozpoczęła się 25 maja i potrwa aż do 17 sierpnia.

W kolejny weekend – 10 i 11 sierpnia – miniprzychodnia będzie przyjmować pacjentów na parkingu przy centrum handlowym Zodiak przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 12/20 w Stargardzie Szczecińskim (sobota od 9.00 do 17.00) oraz na parkingu przy centrum handlowym M1 przy ul. Szwajcarskiej 14 w Poznaniu (niedziela od 10.00 do 18.00).

W specjalnie przygotowanym namiocie wyposażonym w stanowiska z USG Dopplera na pacjentów czekają lekarze, którzy przeprowadzają badania, na miejscu oceniają stan nóg i informują, czy i jakie leczenie należy kontynuować. Z uwagi na ogromne zainteresowanie akcją, liczba miejsc jest ograniczona. Dla wszystkich oczekujących na badanie Instytut Zdrowych Nóg przygotował spotkanie z fizjoterapeutą, który odpowiada na pytania dotyczące przewlekłej niewydolności nóg.

– Po zakończeniu akcji nasi eksperci przygotują obszerny raport z przeprowadzonych badań. Będzie to pierwsza tego typu publikacja, interpretująca wyniki badań przeprowadzone na tak dużej grupie osób – mówi Marzena Siemińska. – Przygotujemy rzetelną publikację naukową, która powstanie pod okiem wybitnych polskich specjalistów z dziedziny angiologii i chirurgii naczyniowej.

Na potrzeby pacjentów została uruchomiona strona internetowa www.instytutzdrowychnog.pl oraz infolinia pod numerem telefonu 505 195 755, czynna od poniedziałku i piątku od 9.00 do 16.00.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *