Instytut Zdrowych Nóg przyjeżdża do Kutna i Płońska

Darmowe badania USG nóg, konsultacje lekarzy i porady fizjoterapeutów – od 25 maja mobilna przychodnia Instytutu Zdrowych Nóg gości w polskich miastach. 6 i 7 lipca pojawi się w Kutnie i Płońsku.

– To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt badań profilaktycznych w Polsce. Lekarze z Instytutu Zdrowych Nóg przeprowadzą badania USG nóg praktycznie we wszystkich rejonach kraju, bo mobilna przychodnia odwiedzi w sumie aż 23 miasta – mówi Marzena Siemińska, dyrektor handlowy Hasco-Lek. Wrocławska firma farmaceutyczna jest partnerem akcji. – Pojawimy się w największych polskich aglomeracjach – w Warszawie, w Poznaniu i we Wrocławiu. Ale przede wszystkim odwiedzimy mniejsze miejscowości, w których pacjenci mają trudniejszy dostęp do bezpłatnych badań.

Instytut Zdrowych Nóg był już w Zgorzelcu, we Wrocławiu, a także w Żywcu i Oświęcimiu, Myszkowie i Olkuszu, Nowym Targu i Krośnie oraz w Kraśniku i Starachowicach. Odwiedzi również mieszkańców Kutna, Płońska, Warszawy, Pułtuska, Łomży, Ełku, Malborka, Chełmna, Inowrocławia, Darłowa, Stargardu Szczecińskiego, Poznania i Leszna. Akcja rozpoczęła się 25 maja i potrwa aż do 17 sierpnia.

W najbliższy weekend – 6 i 7 lipca – miniprzychodnia będzie przyjmować pacjentów pod galerią handlową Carrefour przy ul. Oporowskiej 6A w Kutnie (w sobotę od 9.00 do 17.00) i na targowisku miejskim przy ul. 19 Stycznia w Płońsku (w niedzielę od 10.00 do 18.00).

W specjalnie przygotowanym namiocie na pacjentów wyposażonym w trzy stanowiska z USG Dopplera czekają lekarze, którzy przeprowadzają badania, na miejscu oceniają stan nóg i informują, czy i jakie leczenie należy kontynuować. Z uwagi na ogromne zainteresowanie akcją, liczba miejsc jest ograniczona. Dla wszystkich oczekujących na badanie Instytut Zdrowych Nóg przygotował spotkanie z fizjoterapeutą, który odpowiada na pytania dotyczące przewlekłej niewydolności nóg.

– Po zakończeniu akcji nasi eksperci przygotują obszerny raport z przeprowadzonych badań. Będzie to pierwsza tego typu publikacja, interpretująca wyniki badań przeprowadzone na tak dużej grupie osób – mówi Marzena Siemińska. – Przygotujemy rzetelną publikację naukową, która powstanie pod okiem wybitnych polskich specjalistów z dziedziny angiologii i chirurgii naczyniowej.

W gronie ekspertów współpracujących z Instytutem Zdrowych znalazły się autorytety z dziedziny angiologii i chirurgii naczyniowej: prof. Marek Maruszyński z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej z CSK MON oraz jednocześnie sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Chirurgów, oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztof Ziaja i dr hab. med. Tomasz Urbanek z Katedry I Kliniki Chirurgii Ogólnej i naczyń Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *