3. Podróżujesz do Niemiec autokarem ? Przygotuj się.

Przedstawiam Wam kilka ważnych porad, istotnych w przypadku gdy podróżujecie autokarem do Niemiec.
Porady najbardziej przydatne będą dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę jako Opiekun/ka, choć może i doświadczone Panie i Panowie dowiedzą się czegoś nowego?

Wyjazd na ofertę pracy do Niemiec może wielu z Was przynieść trochę nerwów. Podróż jest długa, bywa męcząca a nawet nudna. Aby wszystko przebiegło spokojnie od początku do końca, zapobiegaj nerwowym sytuacjom. Oto kilka porad, które sprawią, że dotrzesz do celu w spokoju.

– Podaj poprawne dane osobiste i datę wyjazdu.
Podróż zaczyna się już od zamówienia biletu w biurze podróży. – W firmie Pronobel dojazd zorganizujemy za Ciebie, pamiętaj jednak aby podać nam poprawnie wszystkie wymagane dane. To rozwieje wszelkie wątpliwości związane z nieprawidłowymi danymi na bilecie lub rezerwacji. – mówi jedna z Koordynatorek firmy Pronobel z Gliwic. Zapamiętaj a najlepiej zapisz sobie dokładną datę i godzinę wyjazdu aby nie pomylić dnia wyjazdu na ofertę! Pamiętaj też, że rodzina niemiecka liczy na Ciebie i czeka na Twój przyjazd, więc nie zawiedź ich. Zalecamy zapisanie wszystkich informacji, które od Nas otrzymasz a wszystko będzie w porządku.

– Podpisz swój bagaż.
Bagaż to najcenniejsza rzecz jaką zabierasz ze sobą w podróż. Może zdarzyć się sytuacja, że inna osoba będzie miała bagaż podobny lub identyczny jak Ty! Nie wszystkie linie autokarowe czy busiki oferują opisywanie walizek nazwiskiem, więc „ubezpiecz się” i zrób to sam/a. W razie pomyłki łatwiej będzie Ci odzyskać swoją własność, a na pewno nie będzie problemu z rozpoznaniem podobnych bagaży po dojechaniu na miejsce. Przygotuj karteczkę, zawieszkę czy brelok, na którym napiszesz imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego oraz numer telefonu do koordynatora firmy.

– Przygotuj bagaż podręczny.
Przejazd do Niemiec może trwać nawet ok. 20 godzin, w tym czasie może być trudno o wyjęcie czegoś z bagażu, który znajduje się w luku. Na pewno będzie to niewygodne i niepotrzebnie zdezorganizuje „wyprawę”. Rozdziel więc swoje rzeczy na te, które będziesz potrzebować przy sobie oraz te, których użyjesz dopiero na miejscu. Bagaż podręczny możesz zabrać do autokaru lub busa i skorzystać z niego w każdej chwili. Co na pewno zabrać? Dokumenty, prowiant, napoje, chusteczki higieniczne, telefon, poduszkę podróżną, oraz… patrz poniżej.

– Rozrywka.
Aby nie nudzić się przez całą podróż polecamy zabrać coś co umili Ci czas, a zarazem nie zabierze zbyt wiele miejsca. Książka, ulubione czasopismo czy odtwarzacz muzyki będzie świetnym pomysłem.
Niektóre linie autokarowe jak np. Sindbad czy Eurolines oferują już na pokładzie swój magazyn. Również warto do niego zajrzeć.
Czytanie sprawi, że będziesz bardziej zrelaksowana/y a czas minie szybciej.
Miłej podróży.

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *